Ga verder naar de inhoud

Indexering bedragen SWT

03.02.2025

Door de overschrijding van de spilindex in januari 2025 worden op 1 februari verschillende bedragen in het kader van SWT geïndexeerd.

Hoe zit dat precies met die bedragen?

  • Het bedrag van de aanvullende vergoeding swt is minstens gelijk aan de helft van het verschil tussen het netto-referteloon en de werkloosheidsuitkering. Het bedrag wordt vastgesteld bij de start van het swt en wijzigt daarna alleen nog als gevolg van indexering of herwaardering.
  • Het bedrag van de aanvullende vergoeding is gebonden aan de spilindex van de consumptieprijzen, volgens dezelfde modaliteiten als van toepassing voor werkloosheidsuitkeringen. Indexeren de werkloosheidsuitkeringen, dan indexeert dus ook de aanvullende vergoeding.


SWT gestart voor 1 februari 2025

De overschrijding van de spilindex in januari 2025 heeft als gevolg dat voor een SWT gestart vóór 1 februari 2025 de werkloosheidsuitkering en de aanvullende vergoeding van de werkgever, met 2% indexeren. Bij een SWAV of pseudo-swt indexeert de aanvullende vergoeding alleen als de individuele of collectieve arbeidsovereenkomst dat uitdrukkelijk bepaalt.


SWT gestart vanaf 1 februari 2025

Voor werknemers die vanaf 1 februari 2025 in SWT gaan bepaal je de aanvullende vergoeding door rekening te houden met de volgende geïndexeerde grensbedragen:

  • maximum 5.147,89 euro bruto maandloon voor de berekening van het netto-referentieloon
  • maximale werkloosheidsuitkering van 66,40 euro per dag of 1.726,40 euro per maand.


Alle SWT’s en SWAV’s

Ongeacht de startdatum, (her)bereken je voor elke SWT en SWAV ('pseudo swt') de werknemersinhouding van 6,5% op het totale SWT-inkomen (werkloosheidsuitkering + aanvullende vergoeding).
De nieuwe grensbedragen waaronder het SWT-inkomen niet mag dalen als gevolg van deze inhouding zijn sinds 1 februari 2025 de volgende:

  • 1.850,58 euro per maand voor bruggepensioneerden zonder gezinslast
  • 2.229,06 euro per maand voor bruggepensioneerden met gezinslast


Meer weten over SWT?

Anderen lazen ook dit:

Toelichting en aandachtspunten als je een arbeidsovereenkomst opmaakt

Een arbeidsovereenkomst opmaken is niet altijd simpel. Je moet verschillende keuzes maken over de plaats van tewerkstelling, werkrooster, enzoverder ...

Hieronder vind je een document met bijkomende toelichting om je te helpen om arbeidsovereenkomsten correct op te stellen.

Model: Informatieverplichting start arbeidsrelatie

Je bent wettelijk verplicht om je werknemer bij de start van de arbeidsrelatie te informeren over een aantal belangrijke aspecten van deze samenwerking. Een deel van deze informatie neem je op in de arbeidsovereenkomst en/of het arbeidsreglement. Bepaalde informatie moet je bezorgen via een apart inlichtingenblad.

Komaf maken met jouw kopzorgen rond het inzetten van personeel?

Doe net als +900 socioculturele collega-organisaties, en sluit je vandaag nog aan bij Sociare!