Fiche 281.50 voor freelancers: bezorg ze voor 30 juni aan de fiscus
Betaalde je afgelopen kalenderjaar een vergoeding (of meerdere) van (in totaal) minstens 250 euro aan een freelancer? Dan moet je (of het sociaal secretariaat waar je organisatie mee samenwerkt) voor 30 juni een fiscale fiche 281.50 met vermelding van die vergoeding opmaken en indienen bij de fiscus.
Verder nog goed om te weten:
- Je bezorgt ook een exemplaar aan de freelancer zelf. Die geeft de inkomsten immers ook op zijn beurt aan via de personenbelasting.
- Voor alle duidelijkheid: als de vergoeding op jaarbasis minder dan 250 euro bedroeg, moet je geen fiscale fiche opmaken (tot inkomstenjaar '21 ging het over een lager maximumbedrag).
- Zonder fiche zijn deze kosten niet aftrekbaar. Daarnaast kan de fiscus ook een boete opleggen van 50 euro tot 1.250 euro.
- Je moet dus geen fiche 281.50 indienen voor vergoedingen onder de drempel van 250 euro, wanneer je een BTW-conforme factuur hebt ontvangen van een Belgische zelfstandige/onderneming of een factuur (of vervangend document) hebt ontvangen van een belastingplichtige gevestigd in de EER (Europese Unie+Ijsland+Liechtenstein+Noorwegen)
Anderen lazen ook dit:
Wet diverse arbeidsbepalingen van kracht: een “modernisering” van het arbeidsrecht
Op 1 juni verscheen de wet houdende diverse arbeidsbepalingen in het Staatsblad. Het federaal regeerakkoord 2025-2029 kondigde allerlei arbeidsrechtelijke maatregelen aan. Deze wet voert daarvan opnieuw een deel uit.
In dit artikel lees je meer over de belangrijkste wijzigingen voor onze sector.
Aanpassing maximumbedrag kilometervergoeding
Het eerder bekendgemaakte maximale bedrag voor de kilometervergoeding voor dienstverplaatsingen (bij kwartaalaanpassing) wordt voor de maand april 2026 aangepast van 0,4327 euro per kilometer naar 0,4571 euro per kilometer.
Voor de maand mei 2026 bedraagt de maximumvergoeding 0,4841 euro per kilometer.
In het kader van de energiesteun en fors gestegen brandstofprijzen is er een tijdelijke aanpassing van de berekeningswijze en nieuw maximumbedrag voor de maanden april, mei en juni ’26.
Voor de maand juni 2026 volgt begin juli 2026 nieuwe omzendbrief.
Komaf maken met jouw kopzorgen rond het inzetten van personeel?
Doe net als +900 socioculturele collega-organisaties, en sluit je vandaag nog aan bij Sociare!