Ga verder naar de inhoud

Werkloze vrijwilliger tijdelijk geen aangifte voor hulp aan vluchtelingen

18.03.2022

Van 24 februari 2022 tot en met 28 februari 2023 hoeven volledig en tijdelijk werklozen niet vooraf aangifte te doen van hun vrijwilligerswerk uitgevoerd in het kader van hulp aan Oekraïne met inbegrip van hulp aan vluchtelingen. Deze maatregel speelt in op de toestroom van Oekraïners die de oorlog ontvluchten.

Vrijstelling van verplichte aangifte

Normaal moet een werkloos persoon die een vrijwillige activiteit voor jouw organisatie uitvoert voorafgaandelijk een aangifte doen bij de uitbetalingsinstelling. Doet de werkloze dit niet, dan kan deze het recht op werkloosheidsuitkering verliezen.

Voor bijkomende informatie over toegelaten vrijwilligersactiviteiten kan je het infoblad T7 op de website van de RVA raadplegen.

Van 24 februari 2022 tot en met 28 februari 2023 moet er tijdelijk geen voorafgaande aangifte gebeuren voor vrijwilligerswerk verricht in het kader van hulp aan Oekraïne met inbegrip van hulp aan vluchtelingen.

Anderen lazen ook dit:

Modelclausule arbeidsreglement: contact bij arbeidsongeschiktheid

Als werkgever moet je in het arbeidsreglement een procedure voorzien om contact te behouden met arbeidsongeschikte werknemers. Het doel hiervan is niet om na te gaan of de afwezigheid gegrond is, maar om de terugkeer naar het werk van de werknemer voor te bereiden.

Dit is een nieuwe verplichting die geldt sinds 1 januari 2026. Houd er rekening mee dat je de formele wijzigingsprocedure moet volgen voor deze aanpassing van het arbeidsreglement.

De wet diverse bepalingen (I) voert het regeerakkoord verder uit

In het federaal regeerakkoord 2025-2029 kondigde de federale regering heel wat arbeidsrechtelijke maatregelen aan. Een deel van die maatregelen werd al omgezet in regelgeving, recent in de wet houdende diverse bepalingen (1) van 18 december 2025.

In dit artikel lees je meer over de belangrijkste wijzigingen die van belang zijn voor werkgevers.

Komaf maken met jouw kopzorgen rond het inzetten van personeel?

Doe net als +900 socioculturele collega-organisaties, en sluit je vandaag nog aan bij Sociare!