Nieuwe collega: Melvin De Craene
Gekir op de werkvloer. Vorige week mochten we een ferm nieuwjaarsgeschenk uit de verpakking plooien. Een vreugdesprongetje hoort daarbij want we scoren alweer een klasbak van formaat. Brusselaar, voetballer, wereldreiziger, met ervaring in de advocatuur én een paars hart: dat kan tellen. De lengte trouwens ook. Met 1m99 is Melvin meteen de grootste van de bende. Excuus, Koen (die nipt de duimen legt met 2 centimeter minder). Maak kennis met onze nieuwe collega.
Dag Melvin, welkom bij Sociare. Mogen we om te beginnen even privé meekijken? Waar kom je vandaan en waar woon je nu?
Ik heb altijd bij mijn ouders in Grimbergen gewoond, behalve tijdens mijn studiejaren op kot in Leuven. Ik ben na mijn studies verhuisd naar Brussel en nu woon ik al een paar jaar samen met mijn vriendin in Oudergem. Ik kom dus met de metro of met de fiets naar kantoor.

Waarom koos je voor Oudergem?
Er is een goede metroverbinding met het centrum, maar we wonen ook op een boogscheut van het Zoniënwoud. In de weekends genieten we daar graag van een wandeling of fietstocht in de natuur. Bruxelles je t'aime zing ik als grote fan van Brussel altijd mee. Het was dus een logische beslissing om daar te gaan wonen. Een groot deel van mijn vrienden woont ook in Brussel. Ik vind het tof dat je hier zo’n boeiende mix aan mensen en culturen kan vinden. Zo probeer ik bijvoorbeeld elke maand samen met vrienden een keuken van een ander land uit. We bezochten al restaurants uit Georgië, Nigeria, El Salvador en India.
Wat studeerde je? En waar werkte je hiervoor?
Ik heb rechten gestudeerd aan de KU Leuven Campus Brussel, waarbij je in het 3de jaar de overstap moet maken naar Leuven. Door twee jaar in Brussel te studeren heb ik de stad goed leren kennen en ben ik er echt van gaan houden. Tijdens mijn masterstudies ben ik een jaar lang op Erasmusuitwisseling gegaan naar Krakau in Polen. Dat was een geweldige ervaring. We proberen nog af en toe een reünie te houden met de mensen die ik daar ontmoet heb.
Na mijn studies ben ik begonnen als advocaat in het sociaal recht, waarbij ik sociaalrechtelijk advies gaf aan verschillende ondernemingen. De baliestage als advocaat heeft me heel veel bijgebracht en daardoor heb ik ook zelfstandig leren werken. De behandeling van pro Deo-dossiers heeft me op persoonlijk vlak ook erg verrijkt.
En nu kies je voor een job als consulent bij Sociare. Wat trekt je daarin aan? En ken je de socioculturele sector?
De job als consulent trekt me aan, omdat je organisaties arbeidsrechtelijk advies kan geven en moet meedenken met verschillende organisaties over de implementatie van soms heel ingewikkelde regels. Ik vind het tof om abstracte regels te vertalen naar praktisch advies. De socioculturele sector interesseert me in het bijzonder, omdat de sector zo divers is en je hierbij echt een verschil kan maken voor mensen. Ik heb vroeger ook in de scouts gezeten en ik heb altijd voetbal in een vereniging gespeeld.
Wat doe je het liefst in je vrije tijd?
Ik probeer samen met mijn vriendin om toch elk weekend een museum te bezoeken of naar een theater- of muziekvoorstelling te gaan. En als hobby speel ik al sinds mijn 6-jaar voetbal, onlangs is dit zaalvoetbal geworden, waarbij we om de twee weken een match spelen. Ik ben ook een fervent supporter van RSC Anderlecht. Ik ga al meer dan 20 jaar elk seizoen samen met mijn vader naar alle thuiswedstrijden kijken. We proberen ook af en toe een Europese verplaatsing te maken, hoewel dat de laatste jaren iets moeilijker was, omwille van de mindere resultaten van de ploeg.
En ik reis ook heel graag. Mijn vriendin en ik hebben na het afronden van mijn baliestage een reis van 7 maanden door Azië gemaakt. We hebben daar heel veel verschillende culturen bezocht. Tijdens de reis hebben we ook twee dagen paardgereden op het Tibetaans plateau in de Himalaya tussen de wilde yaks, en dat was echt een onvergetelijke ervaring. Misschien nog iets: ik ben een enorme fan van de Indische keuken. Ik ben dus altijd beschikbaar om een nieuw Indisch restaurant te ontdekken.
Dankjewel Melvin en veel succes bij de start.
Heb je een vraag voor Melvin, of wil je hem graag welkom heten? Stuur hem gerust een mailtje.
Zelf een leuk verhaal of inspirerende case om te delen?
Daar maak je onze stafmedewerker communicatie & ledenrelaties altijd blij mee!