Vlaams Opleidingsverlof: definitief kader voor digitale opleidingen
Door de maatregelen rond social distancing om de (weder)opmars van het coronavirus te stuiten, gebeuren opleidingen meer en meer digitaal. Het kan daarbij gaan om rechtstreekse digitale contacten, maar ook om online modules die afgewisseld worden met (online) contactmomenten, het zogenaamde blended learning.
De regelgeving rond Vlaams Opleidingsverlof of VOV werd vorige zomer aangepast voor het schooljaar 2020-2021. Deze tijdelijke maatregelen worden nu definitief ingevoerd.
Regelgeving & voorwaarden
De regelgeving bepaalt nu dat er recht op Vlaams Opleidingsverlof kan zijn voor een opleiding die bestaat uit:
- minstens 32 contacturen
- minstens 32 lestijden in het volwassenenonderwijs
- of minstens 32 uren opleidingstijd met blended learning.
De definitie van ‘contacturen’ wordt uitgebreid naar zowel lijfelijke als digitale contacturen. Ook opleidingen met blended leren – een afwisseling van contacturen en online, zelfstandig te volgen, modules – kunnen nu onder het kader van Vlaams Opleidingsverlof vallen.
Het inschrijvingsattest vermeldt het aantal uren dat in het kader van blende learning wordt gevolgd.
Meer weten over Vlaams Opleidingsverlof?
Raadpleeg ons dossier over VOV of kijk rechtstreeks op de website van de Vlaamse overheid.
Bronnen: Besluit van de Vlaamse Regering van 17 juli 2020 tot tijdelijke versoepeling van sommige voorwaarden voor de toekenning van Vlaams opleidingsverlof, Staatsblad 24 juli 2020.
Besluit van de Vlaamse Regering van 28 mei 2021 tot wijziging van het besluit van de Vlaamse Regering van 21 december 2018 tot uitvoering van afdeling 6 - toekenning van betaald educatief verlof in het kader van voortdurende vorming van de werknemers - van hoofdstuk IV van de herstelwet van 22 januari 1985 houdende sociale bepalingen en tot wijziging van artikel 4 van het besluit van de Vlaamse Regering van 17 mei 2013 betreffende de loopbaanbegeleiding, wat betreft opleidingen via blended leren en de intrekking van het recht op Vlaams opleidingsverlof door de Beroeps- en Evaluatiecommissie, Staatsblad 22 juni 2021
Anderen lazen ook dit:
Opnieuw uitstel deadline Federal Learning Account (FLA)
Er wordt momenteel een wetsvoorstel besproken om de registratieverplichtingen rond de Federal Learning Account opnieuw uit te stellen. Ditmaal tot 1 januari 2026.
Vlaams opleidingsverlof: wijzigingen schooljaar 2025-2026
De Vlaamse Regering keurde een voorontwerp van besluit goed met een aantal wijzigingen aan de regels Vlaams opleidingsverlof voor schooljaar 2025-2026. Dit in afwachting van een structurele hervorming.
Let op, de maatregelen zijn nog niet definitief. De SERV heeft intussen al een advies gegeven, maar het is nog wachten op het advies van de Raad van State.
Komaf maken met jouw kopzorgen rond het inzetten van personeel?
Doe net als +900 socioculturele collega-organisaties, en sluit je vandaag nog aan bij Sociare!